Jak poradziłeś sobie ze swoimi celami finansowymi na 2020 rok? Oto, co możesz zrobić aby 2021 rok był lepszy.

Wraz z końcem roku nadszedł czas na refleksję, zresetowanie i przygotowanie się do 2021 roku.

Koniec roku to dla nas, ludzi, doskonała okazja, by zrobić coś w rodzaju psychologicznej przerwy na chwilę i powiedzieć: “Ok, zróbmy wydech, zatrzymajmy się i zobaczmy, gdzie zaczęliśmy ten rok, gdzie zakończyliśmy ten rok i jak w międzyczasie tam dotarliśmy”

Podsumowanie roku 2020, to podsumowanie całego naszego życia.

Na co należy się nastawiać w następnym roku 2021?

  • Zebrać informację o wszystkich możliwościach oszczędzenia niepotrzebnie wydawanych pieniędzy, 
  • Załatwienie wszystkich zobowiązań, które pod względem finansowym oraz osobistym, a także biznesowym i rodzinnym nam ciążą.
  • Poszukuj rzeczy, które są w pewnym sensie nietypowe w Twoim życiu, tzn. mogą mieć znaczenie w przyszłych działaniach, szukaj raczej okazji i rozwiązań, które możesz przynieść lub przekazać innym.
  • Nie przygotowuj planu na następny czas, nie podejmuj nowych zobowiązań, szczególnie takich, które są rozciągnięte w czasie, np. umów na abonament telefoniczny, pożyczek na dłuższy czas spłaty, leasingów i zakupów które nie są Ci potrzebne, np. zakup nowego auta, które zaraz po wyjechaniu z salonu straci na ważności. 
  • Poświęć trochę czasu na sprawdzenie swoich kont oszczędnościowych, takich jak fundusz awaryjny i konta emerytalne. Staraj się zabezpieczyć gotówkowo, nie trzymaj większych środków w jednym banku, a warto być może zabezpieczyć się w inny sposób przechowywania pieniędzy. 
  • Planowanie nieruchomości, miejsca do życia jest tak samo ważne, szczególnie, że praca zdalna oraz nauka, także naszych dzieci, już nie wróci do poprzedniego kształtu i będziemy uczyli się coraz bardziej efektywnie pracować i uczyć zdalnie. Nie potrzebne Ci będą zatem koszty związane z wynajmem nieruchomości można zaplanować mieszkanie dostosowane do potrzeb każdego, w którym wolna od przeszłości atmosfera, będzie dostosowana do Twoich potrzeb, np. z pomocą „Architektów Życia”.
  • Warto sporządzić dokumentację swojego życia, a także inne formalności, które mogą być przedmiotem sporu, a nie naszej decyzji, m.in. porządzenie testamentu. Zapraszamy także do skorzystania z Krajowego Centrum Zabezpieczeń. 
  • Spośród tych, którzy nie zapoznali się z zasadami, połowa właścicieli domów i jedna trzecia właścicieli samochodów powinna to zrobić ze względu na dostosowanie lub zmianę życiową, która mogłaby zaoszczędzić im pieniądze lub sprawić, że potrzebowaliby większego zabezpieczenia.
  • Ludzie powinni również przejrzeć wszystkie usługi subskrypcji, za które zapłacili w tym roku, i zobaczyć co mogliby ograniczyć, aby zaoszczędzić pieniądze. Należy także sprawdzić salda punktów na koniec roku na kartach kredytowych i wykorzystać je na prezenty świąteczne lub inne wydatki.

 

Przygotowanie do 2021 roku

Po zapoznaniu się z rokiem 2020 nadszedł czas, aby przygotować plan finansowy na rok 2021.

Po pierwsze, upewnij się, że masz solidny budżet, który dokładnie odzwierciedla Twoje oczekiwania pod względem dochodów i wydatków oraz jest zgodny z Twoimi długoterminowymi celami.

Jeśli rok 2020 był trudny, a zwłaszcza gdyby trzeba było sięgnąć po awaryjne oszczędności, celem 2021 roku może być ich odbudowa. Jeśli tak jest, nie martw się, że musiałeś wydawać oszczędności.

Nikt nie przewidział tej pandemii, ale ci, którym udało się przejść przez pandemię z perspektywy finansowej, często dysponowali funduszem awaryjnym na coś takiego – więc to naprawdę świetna wiadomość.

Jeśli chcesz ponownie zwiększyć oszczędności, znajdź sposoby, aby sobie to ułatwić, na przykład skonfiguruj automatyczny przelew do każdej wypłaty lub użyj aplikacji, która zbiera fundusze codziennie lub co tydzień.

Skoncentruj się na jednym celu i po prostu spraw, aby to się stało- niektórzy mogą chcieć zmienić całkowitą kwotę w funduszu ratunkowym – podczas gdy planowanie finansowe 101 zwykle sugeruje trzy do sześciu miesięcy wydatków na życie, po tym roku ludzie mogą chcieć walczyć o dziewięć miesięcy lub dłużej.

Szukaj profesjonalnej pomocy, jeśli jej potrzebujesz, zwłaszcza przy planowaniu nieruchomości, takim jak spisanie testamentu i ustanowienie zaufania prawnego. Ponadto upewnij się, że masz trwałe pełnomocnictwo do opieki zdrowotnej – szczególnie ważne w przypadku kryzysu zdrowotnego.

Nie poddawaj się, jeśli rok 2020 był trudny

Co prawda pandemia koronawirusa wpłynęła negatywnie na miliony Amerykanów, a przyszłość jest nadal niepewna – wisi na włosku, a pod koniec roku wielu dostrzeże lukę w zasiłkach dla bezrobotnych.

Planiści finansowi podkreślali, że ludzie nadal powinni sprawdzać swoje finanse i nie zniechęcać się, jeśli rok je wyczyścił.

To był trudny rok pod wieloma względami. Porządkowanie finansów to praca w toku, a powrót do planu jest częścią całego procesu.

Wyznacz realistyczne cele i spróbuj znaleźć wskazówki, sztuczki, narzędzia, mechanizmy, które pomogą Ci osiągnąć te cele.

na szczęście Koronawirus przyszedł nam z pomocą i możemy wiele rozwiązań wprowadzić tak łatwo.

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

No Related Post