innowacje

Innowacje 2020 lista najbardziej wpływowych innowacji technologicznych 2020

Jakie innowacje technologiczne czekają nas w najbliższym czasie?  Oto lista najciekawszych , które wpływają na człowieka.

DEEP LEARNING – głębokie uczenie się to nowy poziom sztucznej inteligencji, który pozwala słyszeć, widzieć, a nawet rozumieć ludzki język. Dotychczas zostało już wykorzystane do rozpoznawania obiektów czy przeprowadzania trudnych, skomplikowanych tłumaczeń.

 STREAMING – nowa technologia przekazywania treści skutecznie podbija internet. Dzięki niej mamy ułatwiony dostęp do filmów, muzyki lub gier. Jest to nie tylko łatwiejsza forma dystrybucji, ale również znacznie tańsza. Godzina spędzona przy Netflixie wymaga 75% mniej kosztów niż w przypadku telewizji kablowej.

POJAZDY ELEKTRYCZNE- ratunek dla środowiska, kilkakrotnie wzrosła sprzedaż aut elektrycznych

AUTOMATYZACJA –automatyzacja pracy wbrew wszelkim przypuszczeniom nie osłabi pozycji człowieka na rynku, lecz ją wzmocni wpływając zarówno na wydajność pracy, jak i wysokość oferowanych stawek płacowych.

DRUK 3D – pozwala skrócić czas między projektowaniem a produkcją dzięki szybkiemu tworzeniu prototypów formą wytwarzania przyrostowego.

 RIDEHAILING – autonomiczna jazda to przyszłość komunikacyjna. Koszt przewozu paczek i ludzi spadnie o ok. 90% w porównaniu do aktualnych cen taksówek.

DRONY POWIETRZNE – według przewidywań przedstawionych w raporcie drony już niedługo będą nam dostarczać paczki, jedzenie, a nawet – co kontrowersyjne – transportować ludzi. Najprawdopodobniej drony znacznie zmienią ludzkie przyzwyczajenia zakupowe chociażby przez skrócony czas transportu.

SEKWENCJONOWANIE DNA – techniki sekwencjonowania DNA nowej generacji zrewolucjonizują genetykę. Ich koszt spadł z 3 milionów USD z 2003 roku do mniej niż tysiąc dolarów. Taki spadek ceny pozwoli na większe możliwości badawcze między innymi w leczeniu raka, diagnozowaniu pacjentów oraz monitorowaniu ich chorób.

BITCOIN – waluta przyszłości jako otwarty i neutralny system ma bardzo dobrze ugruntowaną pozycję na rynku.

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts