Innowacje podróżnicze, które są inspiracją dla firm związanych z turystyką.

 

Przez większą część 2020 roku pandemia COVID-19 zabraniała nam odwiedzania innych gospodarstw domowych, nie mówiąc o podróżowaniu w inne miejsce lub wakacjach za granicą. Miało to druzgocący wpływ na branżę podróżniczą i turystyczną, a jej globalne przychody spadły o 42,1 procent od 2019 roku.

Skutki tego były wielorakie, dotknęły społeczności, które utrzymują się z turystyki, wiele osób, musiało zamknąć swoje firmy. Jednak to zjawisko pozytywnie wpłynęło na środowisko.

Tutaj zebraliśmy siedem najbardziej kreatywnych innowacji w zakresie podróży i turystyki z ostatniego roku. Niektórzy starają się pomóc tym społecznościom, które utrzymują się z turystyki, zapewniając wirtualne doświadczenia; mają na celu sprawienie, iż podróżujący nie będą zagrożeni  zachorowaniem na Covid-19. Wiele osób ma nadzieję, że to doświadczenie sprawi, iż w przyszłości podróże będą bardziej zrównoważone i dzięki temu stan naszego środowiska ulegnie znacznej poprawie.

 

1. WIRTUALNA WYCIECZKA PO WYSPACH OWCZYCH ZE ZDALNIE STEROWANYM PRZEWODNIKIEM

Czy brakuje Ci podróży? Możesz odwiedzić Wyspy Owcze, które znajdują się na terytorium Danii. Istnieje wspaniały sposób na umożliwienie ludziom z całego świata samodzielnego zwiedzania archipelagu. Mieszkańcy noszą kamery i pokazują turystom wspaniałe miejsca, co pozwala wirtualnym turystom kontrolować własną trasę.

Wirtualni goście nawigują swojego przewodnika za pomocą bezpłatnej aplikacji i mogą przez dwie minuty mieć wpływ na kierunek trasy. Przewodnik zapewnia również komentarz. Po dwóch minutach przychodzi kolej na kogoś innego. Wirtualni turyści mogą ponownie dołączyć do kolejki na kolejne dwie minuty dowolną liczbę razy. Wycieczki są dostępne przez godzinę dwa razy dziennie, o godzinie 14:00 i 17:00 (czasu wschodniego). Przewodnicy mogą pływać kajakami, konno lub wędrować po górskich wioskach.

Odległe wyspy północnoatlantyckie są w dużym stopniu uzależnione od turystyki. Aby wzmocnić tradycyjne zawody, takie jak rybołówstwo i hodowla owiec, w tym roku Wyspy Owcze planowały zwiększyć ilość turystów dzięki dwóm nowym 200-pokojowym hotelom w stolicy – Tórshavn. Chociaż pandemia koronawirusa pokrzyżowała im plany w tym roku, mieszkańcy Wysp Owczych mają nadzieję, że wirtualna aplikacja turystyczna zachęci ludzi do odwiedzenia ich w przyszłości.

2. PLATFORMA REZERWACYJNA HOTELU ODPORNA NA 100% EMISJI WĘGLA Z POBYTÓW W HOTELU

Mająca siedzibę w Danii platforma rezerwacji hoteli oferuje na zasadzie subskrypcji dostęp do ponad miliona hoteli na całym świecie po cenach hurtowych. Jednak to coś więcej niż przeciętna witryna do rezerwacji; Firma jest członkiem z certyfikatem, którego celem jest przekształcenie branży hotelarskiej w katalizator zrównoważonych zmian. Dzięki niej wszystkie pobyty w hotelach są w 100% kompensowane emisją dwutlenku węgla, co zapewnia bezpłatne wsparcie dla ludzi i planety.

Jej model biznesowy jest oparty na partnerstwie, z globalną siecią 100 partnerów non-profit w ponad 40 krajach, pełniących rolę ambasadorów i kanałów marketingowych. Pieniądze zaoszczędzone na reklamach są następnie przekierowywane na projekty i osoby, które aktywnie działają na rzecz celów zrównoważonego rozwoju.

Dyrektor ds. Komunikacji, powiedziała: „Chcieliśmy odwrócić uwagę od radykalnych innowacji i zamiast tego przyjrzeć się temu, jak możemy zmienić istniejące usługi, aby ułatwić ludziom wywieranie wpływu każdego dnia”.

3. HOTEL WPROWADZA POBYTY BEZKONTAKTOWE PRZEZ DARMOWĄ APLIKACJĘ

W ramach dostosowań usług firmy związanych z koronawirusem, goście mogą teraz korzystać z pobytów zbliżeniowych we wszystkich lokalizacjach pewnego hotelu na całym świecie. Bezpłatna do pobrania aplikacja pozwala odwiedzającym wybrać wygodny poziom interakcji społecznych. Wszystkie transakcje są teraz bezgotówkowe, a goście używają aplikacji, aby wybrać pokój przed przyjazdem.

Zameldowanie i wymeldowanie odbywa się w aplikacji, a wszystkie systemy rozrywki i otoczenia w pokojach są sterowane za pomocą smartfona gościa. Dodatkowe środki bezpieczeństwa w hotelach obejmują cotygodniowe czyszczenie obszarów o dużym natężeniu ruchu, w tym wind. Usługa sprzątania pokoju jest teraz dostępna jako opcja, więc odwiedzający mogą uniknąć wpuszczania kogokolwiek do pokoju podczas ich pobytu. Aplikacja zapewnia również filtr wyszukiwania odległości i lokalne zniżki, które wyróżniają pobliskie atrakcje.

 

4. HOTEL POZYTYWNY ENERGETYCZNIE, KTÓRY ZOSTANIE ZBUDOWANY W NORWEGII

Nowy hotel (nazwany na cześć lodowca Svartisen) będzie pierwszym hotelem zbudowanym zgodnie z pozytywnym energetycznie standardem „Powerhouse” w północnym klimacie, produkującym więcej energii niż zużywa. Ponadto będzie miał zapotrzebowanie na energię o 85 proc. mniejsze niż typowy nowoczesny hotel.

Zaprojektowany przez wiodące norweskie studio zrównoważonych projektów hotel zostanie zbudowany u podnóża lodowca Svartisen w dziewiczej gminie Meløy w północnej Norwegii. Hotel został oddany do użytku przez firmę, działającą w sektorze turystyki ekologicznej i naturalistycznej, a jego ukończenie planowane jest do 2023 roku.

Hotel stanie na palach zbudowanych z odpornych na warunki atmosferyczne drewnianych słupów, które rozciągają się kilka metrów pod powierzchnią fiordu. Dzięki wielu dużym oknom ten okrągły hotel będzie oferował panoramiczne widoki na fiord, zapewniając bezpośredni kontakt z naturą. Kształt pierścienia inspirowany jest lokalną architekturą „fiskehjell” (drewniana konstrukcja służąca do suszenia ryb) i „rorbue” (tradycyjny typ sezonowego domu używanego przez rybaków).

5. KONSTRUKCJA FOTELI SAMOLOTU „ORIGAMI” MOŻE POMÓC ZAPEWNIĆ BEZPIECZEŃSTWO LATANIA PRZED COVID-19

Francuski dostawca wyposażenia kabin, nawiązał współpracę z brytyjskim projektantem siedzeń, aby stworzyć fotel „Origami”, który tworzy ścianki działowe wokół foteli klasy ekonomicznej.

Konstrukcja – która oficjalnie nazywa się Interspace Comfort System – obejmuje dwa skrzydła w oparciu siedzenia, które można rozłożyć, aby zapewnić boczne podparcie i zapobiec ruchowi, pozostawiając środkowe siedzenie trzech wolnych i tworząc barierę prywatności między siedzeniami.

– Wklęsłe wyściełane skorupy, które mają taką samą wysokość jak siedzisko, można zamontować na 90% ekonomicznych siedzeń. Wiceprezes powiedział, że ma nadzieję na wprowadzenie produktu na rynek w ciągu najbliższych kilku miesięcy, a koncepcję ekonomiczną premium w dalszej części roku.

6. APLIKACJA DO PODEJMOWANIA ZRÓWNOWAŻONYCH WYBORÓW PODCZAS PODRÓŻY

Podczas podróży trudno jest skupić się na zrównoważonym rozwoju, zwłaszcza w nieznanym miejscu. Francuski startup ma rozwiązanie – bezpłatną aplikację mobilną, która pozwala użytkownikom znaleźć przyjazne środowisku restauracje, hotele, transport i nie tylko.

Ponadto użytkownicy mogą udostępniać miejsca i doświadczenia na platformie, pełniąc rolę „ambasadorów”. Po zatwierdzeniu sugestii przez ambasador zdobywa punkty, które odblokowują rabaty i inne korzyści w sklepach internetowych marek partnerskich.

Aplikacja umożliwia użytkownikom przeszukiwanie pobliskiego obszaru pod kątem zrównoważonych zakładów i zawiera mapę. Uwzględniono również szczegóły, takie jak godziny otwarcia i numery telefonów. Oprócz aplikacji, oferuje również „ekologiczne” doświadczenia, takie jak warsztaty zero waste i 100% organicznych posiłków. Są one przeznaczone dla firm do wykorzystania na dni wolne i bonusy.

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

No Related Post