Teatr to już nie standardowa scena i widownia jak to się wywodzi z Grecji. Teraz czas na teatr nowej generacji. Niestety ciężko wyobrazić sobie, aby połączyć teatr oraz obraz 3D w jedną spójną całość. To bardzo nietypowy i oryginalny pomysł. Ciągły postęp oraz chęć do stworzenia nowej formy przekazu kultury powoduje do połączeń niespotykanych i nietypowych.

Idea ta łączy ze sobą wiele pojęć

takich jak  – film, teatr, animacja, stereoskopia. To niewątpliwie nowa technologia oraz nowy  przekaz artystycznego wyrazu. Wszystkie elementy współpracują ze sobą i to tworzy niezwykłą podróż do świata przedstawionego.

Proces tworzenia takiego dzieła wygląda podobnie jak tworzenie obrazu 3D. Różnica polega na tym ,że łączy się animację  z  żywą grą aktorską. Przebieg ten jest niezwykle złożony i wymaga dużego poświęcenia . To nowy język przekazywania  i opowiadania historii, który łączy kino oraz teatr.

W naszym kraju taki niepowtarzalny spektakl miał już miejsce. Pierwszym  takim widowiskiem był „Polita” , w którym wykorzystuję się tą technologię. Pomysł ten podbija Polskę jak i  również Rosję.

Teatr nowej generacji

Powrót do Strony Głównej