Ewolucja metod nauczania wkracza własnie we współczesność, to tak zwany e-learning. Wśród  innowacji  społecznych  niewątpliwie  należy wyróżnić nauczanie przez Internet. Większą wagę przywiązuje się do rozwoju nowoczesnych form szkolenia.

Coraz bardziej zwiększa się atrakcyjność nauczania e-learning, dostęp do bibliotek internetowych, wykłady i szkolenia online. Korzystanie z nich szczególnie w Polsce, jest bardzo potrzebne , ponieważ często kompetencje pracowników  nie odpowiadają wymaganiom rynku pracy.

Co  to właściwie jest E-learning ?

To technika szkolenia, nauczania wykorzystująca  dostępne media elektroniczne. W praktyce przedsiębiorstwa, instytucje wykorzystują takie  rozwiązania, jak kursy udostępniane przez Internet lub płyty CD, wykłady udostępniane poprzez Internet w czasie rzeczywistym lub na żądanie, wideokonferencje, praca w grupie przy wykorzystaniu forów internetowych lub dyskusyjnych.

Docenia się, jakie korzyści płyną z tej metody. Uczący ma wiele możliwości,  gdyż może korzystać z tej techniki w dogodnym miejscu i czasie. E-learning uzupełnia tradycyjne formy szkolenia jak również może stanowić pierwotną formę szkolenia. Umożliwia on samodzielne wybranie jaki rodzaj szkolenia nas interesuje jak i również tempa przekazywania wiedzy.

Internetowe nauczanie charakteryzuję się wysoką efektywnością, szybkością przekazywania nowych informacji.Wiele firm, instytucji oraz szkół coraz częściej wdraża kształcenie oparte na technologiach webowych.

e-learning

 

Warto korzystać z takich metod, gdyż e-learning coraz częściej używany jest jako forma współpracy pomiędzy przedsiębiorstwami oraz placówkami naukowymi. Takie działania przyczyniają się do sprawniejszego wdrażania innowacyjnych rozwiązań oraz do ewolucji e- learningu.

E-learning

Powrót do Strony Głównej