Crowdfunding polega na zebraniu funduszy na realizacje przedsięwzięcia przez zaangażowanie dużej liczby uczestników zainteresowanych projektem, którzy wpłacają jednorazowe drobne wpłaty, aby sfinansować jego start.

Jednym z pierwszych portali jest Kickstarter – stał się on jednym z najsłynniejszych tego typu portalem w globalnej sieci.

Słynnym już przykładem crowdfundingu była budowa Muzeum Tesli w Nowym Yorku. Akcja została przeprowadzona serwisie Indiegogo pod nazwą “Let’s Build a Goddamn Tesla Museum” okazała się sukcesem.

Organizatorzy uzbierali zamiast zakładanych 800.000 dolarów  ponad 1.300.000. Zebrane fundusze przyczyniły się do wykupu starego laboratorium Nikoli Tesli – Wardenclyffe Tower i przekształcenia go w muzeum.

crowdfunding

Promocja realizując taki projekt jest kluczowa.

Jest to bardzo ważna rzecz, ponieważ na samym Kickstarterze o samo zebranie funduszy startują tysiące projektów. Twórcy publikują filmy reklamowe które opisują projekt i zachęcają do jego za sponsorowania.  Warto starać się o zdobycie funduszy przez taki sposób finansowania, ponieważ jest to świetna okazja do wykorzystania w public relations.

Crowdfunding

Powrót do Strony Głównej