Aparaty cyfrowe z roku na rok sprzedają się w coraz mniejszych ilościach, firma Canon wpadła na pomysł jak pozostać dalej na rynku.

Jeden z większych producentów aparatów ma zamiar w 2017 roku wysłać na orbitę okołoziemską własnego zminiaturyzowanego satelitę. Zostanie on wyposażony w system obrazowania znajdujący się najnowszym modelu lustrzanki EOS 5D Mark IV.

Moduł ważący 65 kilogramów i o wymiarach 85 x 50 x 50 cm ma za zadanie okrążyć Ziemie 15 razy dziennie, z wysokości 500 kilometrów.

Satelita będzie wykonywać fotografie o wysokiej rozdzielczości, dokładnie piksel na 1 metr. Dzięki temu zdjęcia, można będzie wykorzystać w branży reklamowej, rolniczej, badaniach rynku, wywiadzie terenowym i systemach zapobiegania katastrofom.

Canon zakłada, że do 2020 roku jest w stanie zarobić na nim co najmniej 480 milionów dolarów. Satelita zostanie wysłana na orbitę w marcu 2017 roku.

Odpowiedzialna za to będzie Indyjska Organizacja Badań Kosmicznych.

Kiedy moduł dotrze na orbitę, rozpoczną się testy które będą trwać przez okres dwóch lat, następnie zacznie on swoją normalną pracę.

Canon

Powrót do Strony Głównej